Со МРП вакцина досега вакцинирани 32.653 деца на возраст до 14 години, бројот на заболени од морбили намален за 30 отсто

13 копии

Министерството за здравство соопшти дека вкупниот број вакцинирани лица на возраст до 14 години со МРП вакцина, од почетокот на епидемијата со морбили (мали ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата на морбили полека стивнува, информираат од министерството за здравство. Во текот минатата недела се евидентирани 10 случаи на мали сипаници, што ...
| | веќе видена | слични

Од нив, 16.082 деца се вакцинирани на територија на град Скопје, додека пак, 16.571 дете е вакцинирано во останатиот дел од државата. Во текот минатата недела ...
| | веќе видена | слични

Ако порано во Гостивар за една недела се регистрираа околу 70 заболени од мали сипаници изминатава недела од оваа болест беа заболени 13 лица.Гостивар и Тетово ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Воведени се две нови вакцини за ротавирус и пнеумокока, но граѓаните немаа прилика да слушнат информација за тоа кога стартува вакцинирањето, кои се ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО), објави едукативен текст со совети поврзани со малите сипаници, кои важат за една од најзаразните болести во светат. ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 110 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 405 | | | веќе видена

Скандалот со рекетарско – политичко – судско – медиумскиот октопод секој ден добива нови и нови димензии. Затоа влегуваат од лага во лага и со тоа уште повеќе ...
сите 168 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со МРП вакцина досега вакцинирани 32.653 деца на возраст до 14 години, бројот на заболени од морбили намален за 30 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: