Градот Скопје ќе се вклучи во акцијата „часот на планетата земја“


3 копии
3 копии

Скопје Мериот хотел и оваа година, во знак на поддршка на глобалната иницијатива Часот на Земјата беше дел од настанот и со тоа даде придонес во подобрување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дваесет млади садници денеска се засадени во „Паркот на планетата Земја“ напатот кон манастирот „Трескавец“ во месноста „Песјобрдце“. ГрадоначалникотИлија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Демир Хисар ја поддржа и се вклучи во акцијата „Часот на планетата Земја“. Од секторот за односи со јавност на општина Демир Хисар информираат дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Влада на Република Македонија се приклучи на глобалната акција Earth Hour и ги изгаси светилките за поттикнување еколошка свест, акција за заштита на природата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 174 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 71 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 50 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба со граѓани во Ѓорче Петров, каде народот совршено јасно вели НЕ за капитулантскиот ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градот Скопје ќе се вклучи во акцијата „часот на планетата земја“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: