Мозокот влијае врз тоа дали преземате акција или често ги одложувате работите

Се вели дека има 2 вида луѓе на светот – оние кои превземаат акција (go-getter) и оние кои ги одложуваат работите. Според нова студија, разликата помеѓу овие ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 254 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мозокот влијае врз тоа дали преземате акција или често ги одложувате работите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: