Можности за соработка на ФИТР со црногорското Министерство за наука

3 копии

Соработката на Северна Македонија со Европската организација за нуклеарни истражувања (ЦЕРН) е од огромно значење за научната и академската јавност во земјава, ...
| | веќе видена | слични

 Целта на проектот е да се скенира моменталната состојба, како и да се дефинираат идни мерки за поттикнување на соработката меѓу академската заедница и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Зоран Заев денеска прими делегација на Европската организација за нуклеарни истражувања, популарно позната по кратенката ЦЕРН. Делегацијата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчеравечер, во рамки на програмата за бизнис и претприемништво - ЛИДЕР проект, организирана од Македонија 2025, се одржа настан за вмрежување, каде годинешните ...
| | веќе видена | слични

Со задоволство ја прифатив поканата да го посетам ЦЕРН во Женева, Швајцарија каде што ќе се одржи церемонијата на потпишувањето на обновениот договор, кој за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вториот повик од Планот за економски раст на Владата наменет за кофинансирани грантови за комерцијализација на иновации завршува денеска. Директорот на Фондот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Компаниите на едно место да добиваат информации за каков тип финансиска поддршка можат да добијат од државата. Моделот што се препорачува во Студијата на ЕУ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Фондот за иновации и технолошки развој, во соработка со Делегацијата на Европска Унија во Република Северна Македонија, денеска ќе одржи презентација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 231 | | | веќе видена

Присуството на САД на Блискиот Исток е најслабо во историјата, изјави заменик-командантот на иранската елитна Револуционерна гарда, контра-адмирал Али ...
сите 152 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 161 | | | веќе видена

Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх во "аферата Ибица" и натаму е мистерија, иако веќе со денови на социјалните мрежи кружи ...
сите 157 | | | веќе видена

Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го следат овој натпревар и иако многумина ја ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можности за соработка на ФИТР со црногорското Министерство за наука

Од:
До кого (е-маил):
Порака: