Можно е: колач без шеќер, брашно, путер

Дозволете си слатко задоволство и кога сте на диета. Потребни состојки: 250 гр. бадеми ½ лажичка прашок за печиво 2 јајца 1-2 лажици мед ½ лажичка цимет 2 големи банани 2 лажици какао Подготовка: Бадемите сомелете ги во блендер. Додадете ги јајцата, бананите прашокот за печиво, циметот и медот. Одвојте еден дел од смесата и во неа додадете какао. Во тавче обложено со хартија за печење ставете еден дел од смесата без какао. Одозгора, во средината на тавчето додате ја смесата со какао. Повторно нанесете го преостанатиот дел без какао. Украсете со парчиња банана и сечкани бадеми. Печете околу 40 минути.
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 199 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 218 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можно е: колач без шеќер, брашно, путер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: