Ова може да го промени светот: Нафтата наскоро заминува во историјата, овој ресурс се спрема да ја замени

2 копии

На островот Санта Каталина, Лос Анџелес, старт ап компанијата "MarineBiomass" дизајнирала роботска подморница која би го унапредила берењето на кафеавите алги. ...
| | веќе видена | слични

На островот Санта Каталина, Лос Анџелес, старт ап компанијата "MarineBiomass" дизајнирала роботска подморница која би го унапредила берењето на кафеавите алги. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 206 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран ...
сите 16 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 203 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 51 | | | веќе видена

 Ако сте љубител на животинчиња, колку пати досега сте им се восхитувале на оние во другите земји на кои професија им е шетање кучиња? Кај нас не постои такво ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова може да го промени светот: Нафтата наскоро заминува во историјата, овој ресурс се спрема да ја замени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: