И тоа го дочека: Аца Лукас ќе стане дедо!

Фолкерот Аца Лукас следната година ќе стане додо! Имено, неговата ќерка Милјана од првиот брак е во блажена состојба, а пејачот среќната вест ја дозна додека беше на концерт во странство, пишува српски Ало. Милјана за својата бременост прво ја известила мајка си Светлана, а по неколку часа убавата вест му ја соопштила и на татко си, кој веста ја дочекал со неверување. Инаку, ова ќе биде прво дете на 26 годишната Милјана Вуксановиќ.
| | веќе видена | слични

Со оглед на тоа дека неговата најстара ќерка е во блажена состојба, популарниот Аца Лукас открил како се носи со тоа дека наскоро ќе стане дедо. - Јас ќе бидам најгоден дедо, но и најлуд- рекол Аца во емисијата „Премиера“ а на прашањето какви совети ќе им даде на внуците тој рекол: -Дај боже да бидам во состојба да им делам совети, кога ќе пораснат толку холеми, за да им треба мој совет- рекол Лукас низ смеа.
| | веќе видена | слични

По турбулентниот период во животот на Аца Лукас, српскиот пејач неодамна се пофали дека има убави вести и дека ќе стане дедо. Медиумите во Србија пишуваа дека не ја дочекал со голема радост веста за бременоста на најстарата ќерка, Милјана, но се чини дека Лукас е пресреќен што ќе има бебе во семејството. На новинарите од емисијата „Премиера“, тој им рече: „Ќе бидам најубавиот и најлудиот дедо.“ Потоа, на шега додал: „Се надевам дека ќе можам да ги советувам внукот или внуката кога ќе пораснат, дека и јас ќе созреам дотогаш.“
| | веќе видена | слични

Аца Лукас потврдил дека ја прекршил забраната за приоѓање на сопругата Соња Вуксановиќ, но дека без оглед на се, не му паѓа на ум да се смири со неа. Пејачот вели дека не е лицемер кој ќе проголта се грдо што рекол за неа, а заедно биле во Германија како таа би му ги средила докумеитите кои се неопходни за престој во таа земја. -Бевме заедно во Германија како би ги продолжил документите за престој во таа земја. Соња има германско државјанство, па преку неа полесно можев да добијам доживотен престој во нивната земја. Бидејќи ние сме се уште во брак, таа испадна коректна и ми помогна преку неа полесно сето тоа да го завршам. Ми направи услуга-изјавил Лукас за Информер, кој додал дека за да ги продолжи документите за престој морал да се појави со неа. На прашање дали постои шанса тие двајцата повторно да бидат заедно Лукас вели: -Смирувањето ниту еден момент не ни беше тема. Нема збор повторно да бидеме заедно. Се договоривме да се однесуваме цивилизирано, бидејќи имаме заедничко дете.Се што правиме е заради ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нишкиот контроверзен бизнисмен Бранислав (Брано) Мичуновиќ на 4 ноември организира голема свадба за својот син Ѓорѓе во елитен австриски хотел. Како што се дознава, гости ќе бидат најголемите српски фолк-ѕвезди Цеца и Аца Лукас, кои приватно се пријатели со Мичуновиќ. Ѓорѓе со својата избраничка Зорана, некогашна манекенка, има син, а судбоносното „да“ ќе го изговорат речиси пред 800 гости.
| | веќе видена | слични

Аца Лукас наводно се смири со својата сопруга Соња Вуксановиќ.Избори блиски до екс двојката велат дека тие се гледаат и покрај забраната пејачот да и се доближува на дизајнерката.„Аца отиде во Германија каде на мира се виде со Соња и таму разговараа за се. Можеби е претерано да кажам дека се повторно љубовници, но најважно е ќерката Викторија да поминува што е можно повеќе време со својот татко“, вели изворот. Инаку парот пред неколку месеци објави дека се разведува, а потоа Соња пријави дека Аца физички ја нападнал.
| | веќе видена | слични
2 копии

Фолк пејачот Аца Лукас и неговата сопруга Соња прв пат се видени на исто место после крахот на нивниот брак, а парот заедно дошол од Виена во Белград. Александар и Соња Вуксановиќ со месеци не комуницираат откако на површина испливаа нивните неверства, преписки, препукувања. Сепак после повеќе месечниот судир, дури и забрана за приоѓање која фолкерот ја доби после караницата и наводен напад, кој се случил во нивниот поранешен дом, очигледно решиле да ги закопаат воените секири заради интересот на заедничкото дете. Соња и Аца видени се заедно на летот Виена- Белград. Прва се појавила Соња, која сама го влечела куферот и забрзано се движела кон паркиногт, а неколку секунди подоцна излегол Аца со ќерката Викторија. На прашањето на новинарите од каде тој и Соња заедно и дали тоа значи дека се смириле, Лукас невешто се обидел да го избегне одговорот. -Ма не, таа одеше посебно, а јас со ќерка ми- рекол Лукас, за потоа да објасни во каков однос е сега со Соња. -Не сме Соња и јас во никаква љубов, туку нормално ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Популарниот Аца Лукас се пошегува на сопствена сметка. Имено, за време на снимањето на една од емисиите од новата сезона на „Гранд-ѕвезди“, Лукас ѝ се обрати на една од кандидатките, чие презиме е Стокуќа, со зборовите. – Блазе си ти, ти имаш сто куќи. Јас имав една, а сега немам ниедна! Дали притоа мислел на луксузната вила што им ја остави на бившата сопруга Соња Вуксановиќ и нивната ќерка Викторија, или, пак, на распадниот дом поради разводот, не разјасни докрај.
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И тоа го дочека: Аца Лукас ќе стане дедо!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: