Младо момче излета од пат, со тешки повреди пренесено на Клинички во Скопје

4 копии

Во 11.50 часот на патот с ело Големо Радобил - Прилеп, 24-годишниот Д.Д. од село Големо Радобил, управувајќи мотоцикл „Хонда“ без регистарски ознаки, изгубил ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
6 копии

Патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистерски ознаки, вчера околу 9 часот, излетало од коловозот и удрило во дрва и ограда со метален столб, на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во 02,30 часот било пријавено дека во Берово на раскрсницата од улицата „Пионерска“ и улицата „Карпош“ патничко моторно возило “БМВ X5“ со бугарски национални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младо момче излета од пат, со тешки повреди пренесено на Клинички во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: