Роден е без раце, а работи како фризер - клиентите го обожуваат бидејќи никој не умее да работи како него


Да се биде роден и да се живее со хендикеп е исклучително тешко и ретко кој може тоа да го разбере освен ако не е некој кој се наоѓа во слична ситуација или ...
| | веќе видена | слични

Габиел Хередиа е млад Аргентинец со импресивна и инспиративна животна приказна која ќе ве мотивира никогаш и под ниедни околности да не се откажувате од своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Роден без раце, а сепак урива рекорди: Исмаил доби стипендија за да продолжи да се натпреварува Приказната за Исмаил Зулфиќ (8), младиот пливач од Зеница кој е ...
| | веќе видена | слични

Младиот Аргентинец Габиел Хередиа и неговата приказна за успехот стана хит во медиумите во целиот свет. 20-годишниот Габриел е роден без раце, но тоа не го ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 230 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 74 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 127 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 195 | | | веќе видена

Пожар попладнево избувна во близина на караулата Чашка, над селото Кучково, на македонско – косовската граница. Командирот на Бригадата за Противпожарна ...
сите 144 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роден е без раце, а работи како фризер - клиентите го обожуваат бидејќи никој не умее да работи како него

Од:
До кого (е-маил):
Порака: