Предавање на ФАЛА ателје од Порто на 15 септември во МКЦ

3 копии
2 копии
7 копии

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните, се наведува во соопштението на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената ...
сите 197 | | | веќе видена

Комисијата за уставни прашања ја продолжи расправата за нацрт уставните амандмани, во рамки на втората фаза од постапката за менување на Уставот на Република ...
сите 419 | | | веќе видена

Денеска по конгресот на Европската народна партија во Хелсинки, претседателот на Европските народни партии, Жозеф Дол ги поканил на средба поранешниот заменик ...
сите 172 | | | веќе видена

Кој е човекот кој вчера го предводеше „протестот за правда“ за Никола Груевски, и беше главен говорник? Тој се претстави како Александар Трајковски и порача ...
сите 96 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, денеска одржа прес конференција на која рече дека несреќниот случај во кој животот го загуби 17-годишно девојче ...
сите 137 | | | веќе видена

Поради службено отсуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 62 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предавање на ФАЛА ателје од Порто на 15 септември во МКЦ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: