ЦУКС – сообраќајот во 16 часот

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, ги известува сите учесници во сообраќајот дека пред малку на мостот Гоце Делчев, во крајната десна сообраќајна лента, во насока на движење од улицата Лазар Личеноски кон крстосницата со булевар Илинден , во близина на зградата на Владата на Република Македонија, се случи сообраќајна незгода . Оттука ЦУКС апелира до сите возачи да бидат внимателни ако се приближуваат кон овој потег, прилагодувајќи ја својата брзина на движење според условите на патот. Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, ги известува сите учесници во сообраќајот дека поголем број возила во овој период од денот има, долж улицата Свети Кирил и Методиј кон булевар Мајка Тереза, долж булеварот Александар Македонски во насока на движење од Хотел Континентал кон излез Скопје, долж булеварот Кузман Јосифовски Питу во двете насоки на движење по целата должина, долж булеварот Македонија кон крстосницата со улица 11 октомври, долж булеварот Кочо Рацин во двете ...
| | веќе видена | слични

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, ги известува сите учесници во сообраќајот дека пред малку беше отстрането возилото во дефект што се наоѓаше на мостот Естекада во насока на движење од булеварот Киро Глигоров кон населбата Автокоманда во средната сообраќајна лента пред семафорите, па сега сообраќајот на овој потег се одвива непречено и без застој.
| | веќе видена | слични

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, ги известува сите учесници во сообраќајот дека на мостот Естекада во насока на движење од булеварот Киро Глигоров кон населбата Автокоманда во средната сообраќајна лента ппред семафорите, има возило во дефект, па оттука ЦУКС апелира до сите возачи доколку се приближуваат кон овој потег, да бидат внимателни и да ја прилагодат својата брзина на движење според условите на патот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје ги известува сите учесници во сообраќајот дека поради изведување градежни работи на објект во изградба на улица Востаничка бр.102, населба Пржино, на ден 28.12.2017 година (четврток), 29.12.2017 (петок) и на ден 30.12.2017 година (сабота), во временски период од 08:30 часот до 16:30 часот, на овој потег ќе биде воведен времен сообраќаен режим, а ЦУКС апелира до сите учесници во сообраќајот да бидат винаметелни, да ја прилагодат својата брзина на движење според условите на патот.
| | веќе видена | слични

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, ги известува сите учесници во сообраќајот дека поголем број возила во овој период од денот има, долж булеварот Партизански одреди во насока на движење од Центар кон Карпош, со тоа што поголем број возила се групираат на семафорот на крстосницата со улица Љубљанска во близина на ТЦ Сити мол, па долж улицата Свети Кирил и Методиј и булеварот Свети Климент Охридски кон булевар Мајка Тереза, долж булеварот Александар Македонски во насока на движење од Хотел Континентал кон излез Скопје, долж булеварот Митрополити Теодосиј Гологанов од Центар кон населба Козле, долж булеварот Кузман Јосифовски Питу во двете насоки на движење по целата должина, долж булеварот Македонија кон крстосницата со улица 11 октомври, долж булеварот Кочо Рацин и булеварот Крсте Мисирков во двете насоки на движење, долж булеварот Борис Трајковски во насока на движење од Кисела Вода кон населба Драчево, долж булеварот 3-та македонска бригада во насока на движење од аеродром кон ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претпладнево, околу 10 часот, по локално време, почна вториот и последен ден од расправата во грчкиот Парламент за доверба на владата, што ќе кулминира на ...
сите 530 | | | веќе видена

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 147 | | | веќе видена

Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис, рече дека пратениците со јасно мнозинство треба да го изгласаат Преспанскиот договор, бидејќи, како што вели, ...
сите 107 | | | веќе видена

Демократите од Конгресот во САД ја одбија поканата на претседателот Доналд Трамп да учествуваат на работен ручек во Белата куќа да преговараат за блокадата на ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦУКС – сообраќајот во 16 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: