Москва: На -20 во редици се чека билет за Реал Мадрид

Фановите на фудбалскиот клуб ЦСКА Москва стрпливо чекаа во ред на -20 степени Целзиусови за билет за претстојниот натпревар од Лигата на шампионите против Реал Мадрид, кој е на програмата на 21. февруари на стадионот Лужники. фото: as.com Биле пуштени во продажба вкупно 65.000 билети, а веќе 41.000 се продадени. Цените на „обичните“ билети се движат од 47 до 147 евра, додека ВИП билетите чинат 1069 евра. За да се избегне препродажбата, од управата на рускиот клуб ја ограничиле продажбата на 4 билети по купувач, иако многу често можело да се забележи дека истите лица чекаат ред по неколку пати, пренесува шпански АС. Екипата на Реал Мадрид ќе пристигне во Москва два дена пред натпреварот за да се аклиматизира на руската зима, а според прогнозите температурата не би требало да е повисока од -15 степени.
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 153 | | | веќе видена

Вечерва стартуваше 39. издание на ИФФК “Браќа Манаки” во Битола. Со црвен тепих и доделување на наградите на овогодинешните лауреати беше отворен фестивалот. ...
сите 69 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Москва: На -20 во редици се чека билет за Реал Мадрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: