Москва 2012: Премиера за обновеното Audi R8

Главниот акцент на штандот на Audi на меѓународниот саем во Москва е премиерата на обновената верзија на суперспортскиот автомобил R8. Автомобилот ќе биде понуден на пазарот до крајот на годинава, како основна верзија на моделот модифицираното V8 Coupе, ќе чини 113.500 евра. Со основни димензии: должина – 4,44 м., ширина – 1,9 м., и висина – 1,25 метри, обновениот Audi R8 доаѓа со козметички промени поврзани претежно со нов дизајн на решетката, нови браници, диодни дневни светла, воведување на нов седумстепен роботизиран менувач S tronic и други. Новото засилување модифицираниот Audi R8 V10 plus е со максимална моќност од 550 КС и 540 Нм, забрзува од 0 до 100 км/ч. за 3,5 секунди и може да достигне максимална брзина од 317 км/ч. Просечната потрошувачка е 12,9 литри на 100 км.
| | веќе видена | слични

Останато

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филмската ...
сите 97 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 242 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 126 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Неготино. Мицкоски истакна дека ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Москва 2012: Премиера за обновеното Audi R8

Од:
До кого (е-маил):
Порака: