Москва 2012: Деби на Peugeot 408

Колку е важен рускиот пазар за секој производител покажува француски Peugeot кој на својот штаб имаше повеќе од 24 сериски и концепти што им ги покажа на посетителите. Сепак главните новитети се двата седани, 408 и 208. Тие ќе бидат пуштени во продажба во Русија на почетокот на следната година. Моделот 408 што го видоа посетителите е со должина од 4.703 мм, и со меѓуоскино растојание од 2,71 метри, ширината е 1.815 мм, височина – 1.505 мм, а капацитет на багажникот е 526 литри. Од француската компанија соопштија дека предпроизводствените верзии на 408 биле опремени со 1.6 литарски HDi дизел мотор, но при појава на пазарот подоцна во текот на оваа година, возилото ќе се нуди со богат избор на погон агрегати и менувачи.
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното издание на Click Plus не даде одговор на прашањето што доколку референдумот биде успешен, односно дали ...
сите 281 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 87 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Москва 2012: Деби на Peugeot 408

Од:
До кого (е-маил):
Порака: