Москва 2012: Almera наменета за рускиот пазар

Главниот акцент на штандот на Nissan на меѓународен саем во Москва што од утре официјалчно ќе биде отворен за посетителите е целосно новата Almera развиена во Русија и наменета специјално за локалните корисници. Присуство на Nissan на московскиот салон е исклучително силно и целосно објасниво со фактот дека рускиот пазар е најважниот за компанијата во Европа и е петтиот најважен пазар на глобално ниво. Брендот е најпопуларен меѓу јапонските производители и држи околу 5.5% од продажбата во земјата. Новиот Nissan Almera, што ќе се составува во Русија, комбинира класичен дизајн, пространа внатрешност, зајакната суспензија, зголемен клиренс на возилото од патот и прифатлива цена што сепак ќе биде објавена на почетокот на 2013. Погонот на новата Almera и е доверен на 1,6 литарскиот бензински мотор со 102 КС и 145 Нм. Агрегатот ќе се нуди во комбинација со петстепен механички или четиристепен автоматски менувач. Освен со новата Almera, посетителите на штандот на Nissan на салонот во Москва ќе можат да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Со сведочењето на Сашо Тасевски вечерва во 23 часот заврши целодневното рочиште за настаните во Собранието за 27 април минатата година. Судијката Добрила ...
сите 211 | | | веќе видена

Грчиот весник „Катимерини” отрки дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил ...
сите 124 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
сите 218 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 170 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 91 | | | веќе видена

Полицијата вчера уапси кавадарчанец во Струмица под сомнение за обид за убиство како и за повеќе кражби во станови во повеќе градови во државата. Според ...
сите 118 | | | веќе видена

Шведскиот првак Кристијанштад е првиот противник на Вардар во групата А од Лигата на шампионите, кој сезонава ќе се појави во СЦ „Јане Сандански", попладнево ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Москва 2012: Almera наменета за рускиот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: