5 одлични изгледи за на работа инспирирани од колекцијата на Michael Kors за пролет 2014

Пролетната колекција на Michael Kors за сезоната пролет 2014 изобилува со неутрални парчиња што можете да ги вметнете во секојдневните и деловните комбинации . Сите 5 предлог изгледи се одлични за на пролет, но само со еден пар хулахопки можете да ги носите и во поладните месеци. Она што е најдобро во колекцијата на Kors и парчињата како дел од неа е нивната долготрајност. Истите комбинации би биле добри и во 40тите и 70тите години, а се одлични и денес. Еве ги 5те предлози за инспирација. На капутот додајте само кожен ремен и подготвени сте. Неверојатно брзо и шик! Ваквиот тип на здолниште може да ви се најде во деловните комбинации. Комбинирајте кафена со сина или крем боја. Одлична идеја за фустан за на работа. Романтичен, лежерен и со карнери, но сепак доволно примерен за во канцеларија. Сигурно веќе имате слични парчиња дома, па еве идеја како да ги искомбинирате. Кога веќе зборуваме за разнообразност – секое парче од оваа комбинација можете да го носите и на работа, нели?! Што мислите за пролетната ...
| | веќе видена | слични

Брендот Мошино е основан во 1983 година, така што годинава слави 30 години постоење. Стилските карактеристики на куќата и реинтерпретацијата на темата ќе се најдат во новата мини колекција која ја креира Росела Жардин, креативниот директор на брендот. Колекцијата ќе биде составена од бои кои се карактеристични за Мошино а тоа се бела, црвена и црна. Симболите на куќата – срцето, риги, точки и златните синџири исто така ќе заземат почесно место во оваа роденденска колекција. Мини колекцијата по повод роденденот ќе биде достапна од 21.септември, и тоа на онлајн продавницата на Мошино, како и во продавниците во Милано, Рим, Париз, Берлин и Њујорк.
| | веќе видена | слични

Прекрасната нова колекција Cheap&Chic на Мошино за пролет/лето 2014 израдува голем број фанови ширум светот. Истата изобилува со исклучителна палета на бои и парчиња што воодушевуваат. Неговата колекција прави да се радуваме на деновите без капути, чизми и дебели џемпери на кои многу наскоро ќе бидеме сведоци. Во колекцијата изобилуваат розевата, жолтата и зелена боја, а како неочекуван моден детаљ, модната куќа Мошино ги воведува пердувите со кои ги украси чевлите, здолништата, панталоните и краевите на фустаните. Суперзабавната колекција е сочинета и од торби со екстра младешки изглед како оние во облик на коктел со натписите Party и Muse, кои сигурно ќе ја одушеват младата популација. Атмосферата во која е направена оваа фотосесија, а која изобилува со палми, мајмуни, фламингоси и банани на дување, едноставно повикува на забава во Мошино стил.
| | веќе видена | слични

Останато

Судските служби во текот на денешниот ден прават нови обиди да го достават решението на Кривичниот совет, со кое се одбива жалбата против решението на судија ...
сите 283 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

СЈО понудило – судот прифаил подолга листа на сметки кои веќе се замрзнати, 1ТВ дознава дека станува збор за 5 сметки од поголемите банки во државата. Додека ...
сите 281 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

Возилото на Воената полиција синоќа случајно се нашло пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, тврди министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Според неа, ...
сите 88 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 83 | | | веќе видена

„Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

5 одлични изгледи за на работа инспирирани од колекцијата на Michael Kors за пролет 2014

Од:
До кого (е-маил):
Порака: