Жена за малку ќе загубеше прст хранејќи ајкула


4 копии

Огромна, подолга од пет метри, голема бела ајкула била снимена кај брегот на Мајорка, што е прв пат во 30 години овој застрашувачки предатор да биде забележан ...
| | веќе видена | слични

Двајца австралиски кајакари не можеле ни да сонуваат дека мирниот излет на отворено море ќе добие неочекуван пресврт. Кен Герке и Дејвид Бервајз мирно веслале ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со сведочење на Ацо Ангеловски, поранешен телохранител на Оливер Спасовски, во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за настаните во Собранието на ...
сите 237 | | | веќе видена

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 69 | | | веќе видена

По обраќањето на претседателот Ѓорге Иванов пред македонската заедница во Детроит, каде што уште еднаш повтори дека нема да гласа на закажаниот референдум , ...
сите 177 | | | веќе видена

Скопје, 25 септември 2018 На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што ...
сите 203 | | | веќе видена

СДСМ предизборите ветуваше дека откако ќе дојдат на власт ќе прават проекти, ќе донесат подобар живот, ќе ги вратат младите, ветуваа се и сешто само да се ...
сите 220 | | | веќе видена

Во рамки на ИФФК „Браќа Манаки“, Кинотека на Македонија, вечер во битолскиот културен центар „Магаза“ ќе приреди изложба и филмски проекции со кои се ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жена за малку ќе загубеше прст хранејќи ајкула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: