Обавезно набавете си - билка која привлекува пари во домот

2 копии

Ако сакате брзо да го пополните паричникот, треба што побрзо да набавите crassulа ovata, познатo како дрво на пари. Според фенг шуи, се верува дека присутноста на ова растенија ги привлекува парите, а се верува и дека позитивно влијае на работата и дека прави пари со неговите месести листови слични на монети. Ако сакате брзо да го пополните паричникот, треба што побрзо да набавите crassulа ovata, познатo како дрво на пари. Според фенг шуи, се верува дека присутноста на ова растенија ги привлекува парите, а се верува и дека позитивно влијае на работата и дека прави пари со неговите месести листови слични на монети.Во некои азиски земји овие растенија се пренесуваат од генерација во генерација.Растението не бара многу, многу е отпорно, а ако се грижите за него може долго да трае. Се што му треба е светлина, затоа што без неа листовите ќе се осветлат, а растението ќе се издолжи. Во топлите делови од годината може да се изнесе надвор, но важно е да не се изложува на директно на сонце. Секако, тогаш ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прв совет е работата сегогаш започнете ја од лева страна кон десна. Претрупан простор создава проблеми во комуникација и производи со лоши енергетски вибрации, но и премногу празен не е добар. Прво, добро би било генерално да се исчисти и подготви станот или куќата. Но како, ако освен чистењето и уредувањето да се извлечат и максимално собрите енергетски вибрации? Еве неколку совети кои можат да ви помогнат... Прв совет е работата сегогаш започнете ја од лева страна кон десна. Просторот секогаш да го хармонизирате, бидејќи вашиот дом сте вие. Ако имате чуство дека вашиот простор ве "брка", тоа значи дека мора да го оплемените, развеселите со поставување на детали кои ве повикуваат да бидете во него. Просторот треба да ја разбуди желбата во нас и да се вратиме во него. Премногу земјени бои во центар на домот, ве враќаат на случки од минатото и постојано се разговара за нив. Во станот држете светилки од сол, обично се хималајска сол и свеќи. Држете во станот камен содалит за правилна орјентација и продуктивен ...
| | веќе видена | слични

Фенг шуи е древна кинеска вештина според која се верува дека поедини аспекти од животот може да ги унапредите или уназадите зависно од распределбата на работите во просторот. Фенг шуи е древна кинеска вештина според која се верува дека поедини аспекти од животот може да ги унапредите или уназадите зависно од распределбата на работите во просторот.Ако сакате да привлечете пари направете го следново:Не користете симболи за вода во домот - цевките кои течат се знак дека парите ви бегаат од рацете, па затоа треба да ги поправите сите распинаи цевки во домот.Внесете повеќе билки - за да просперирате во животот важно е во домот да владее жив и убав простор без неред, предупредува фен шуи експертот Лаура Бенко. Животната сила ќе ја зајакнете со билки и цвеќиња, но и редовно проветрување.Чиста кујна - вашата кујна директно е поврзана со вашите можности да привлекувате пари, па за тоа е важно да се одржува чиста.Ослободете се од старите работи - за да заработите пари, некогаш мора да се ослободите од ...
| | веќе видена | слични

Просторот под креветот треба да биде празен и редовно да го чистите. Еден исклучок од „ништо под креветот“, според Фенг Шуи, е да чувате под кревет нешто што се вика „кутија со богатство“. Тоа е специфичен фенг шуи алат за испраќање на оредени желби и намери, односно за отворање на нашето несвесно „ја“ со можност нашите желби да се исполнат. Каква е таа кутија и што има во неа? Квалитетот на кутијата е важен бидејќи тоа ќе предизвика поголема или помала енергетска вибрација. Цврстиот капак ќе претставува поголема сигурност и постабилна енергија, а отворена кутија ќе има повеќе „отворен“ тип на енергија. И двете се подеднакво совршени, зависи од тоа што сакате да манифестирате. Материјал на кутијата: Дрвото е заземјување и ја држи енергијата на делување и раст. Фино обрабена, златна (може и имитација), сребрена или украсена со украсни камења, ќе го зголеми чувството на изобилие. Земјена или керамична сугерира на енергија на внимание и нега. Што да се стви во кутијата? Пред да ставите некои работи, запрашајте ...
| | веќе видена | слични

Оваа кинеска метода ќе ве доведе до стабилен секојдневен живот, а се` што треба да направите е малку подобро да го организирате просторот во вашиот дом. Погледнете ги чекорите кои треба да ги следите: Применте Фенг шуи на креветот Прв дел: Спалната соба е место каде го поминувате своето најудобно време во текот на денот. Поради тоа просторијата треба да се постави на таков начин да обезбеди максимална удобност. Чекор 1: Би требало да имате цврста даска на местото каде што ви е главата (како на сликата). Тоа ви овозможува целосна поддршка додека спиете. Душек Чекор 2: Креветот треба да има душек со мемориска пена за целосен комфор. Висина на креветот Чекор 3: Креветот секако би требало да има одредена висина. Не користете кревет со фиоки под него. Треба да постои место под вашиот кревет кое ќе може да се чисти секојдневно. Подалеку од вратата Чекор 4: Креветот треба да биде подалеку од вратата. Не треба да биде веднаш покрај вратата. Ѕид Чекор 5: Вашиот кревет не би требало да се наоѓа под прозор. Најдобро е ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ поседува докази за притисоците кои Зоран Заев и власта ги вршеле врз пратениците на опозицијата со цел нивен глас за промена на името, изјави синоќа ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обавезно набавете си - билка која привлекува пари во домот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: