Морничаво место во близина на Венеција: Островот на смртта кој никој не смее да го посети

Повеља е италијански остров во Венецијанската лагуна кој се протега на дури 0,072 квадратни километри, а се смета за едно од најтаинствените и најморничавите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот италијански министер за култура и екс-градоначалник на Венеција Џанкарло Галан е осуден на две години и десет месеци затвор поради корупциска ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот италијански министер за култура и поранешен градоначалник на Венеција, Џанкарло Галан е осуден на 2 години и 10 месеци затворска казна поради ...
| | веќе видена | слични

Останато

По официјалните изборни резултати од првиот круг на претседателските избори од земјава, грчките медиуми најмногу акцент ставаат врз малиот процент на излезност ...
сите 261 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 285 | | | веќе видена

Одборот за одбрана на Џулијан Асанж ќе организира јавен состанок во Лондон на 26 април за да добие поддршка за основачот на „Викиликс“ и да испрати силна ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Морничаво место во близина на Венеција: Островот на смртта кој никој не смее да го посети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: