Зидан: Тие напаѓаа, ние победивме


2 копии

Реал Мадрид успеа да ги издржи налетите на Баерн Минхен од завршницата на мечот и да ја направи исклучително вредна минималната победа од 1:2 на гостувањето во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Баерн Минхен ќе сакаат што побрзо да ги заборават изминатите денови! Покрај тоа што не успеаа да се пласираат во финалето од Лига на шампиони, пред ...
| | веќе видена | слични

По вчерашната објава на Артуро Видал со која играчите на Реал Мадрид ги нарече стаорци, денес Чилеанецот објави уште една фотографија на социјалната мрежа ...
| | веќе видена | слични

Нема зборови со кои можат подобро да се опише како се чувствува Улрих по реваншот од Лигата на шампионите (2:2) во кој Баерн играше во Реал Мадрид. Улрих го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судот во понеделник ќе прави нов обид да му го достави решението на поранешниот премиер Никола Груевски за издржување на затворската казна од две години за ...
сите 411 | | | веќе видена

Членот на ВМРО-ДПМНЕ, Костадин Богданов, неодамна разрешен од позицијата член на Извршниот комитет на партијата, во гостувањето во емисијата „ 360 степени “ на ...
сите 167 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

Иницијативата Правда за Никола Груевски бара и очекува кривичниот совет внимателно да ги согледа сите факти и аргументи наведени во жалбата на пратеникот ...
сите 98 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор добија петте лица осоминичени во случајот на СЈО „Империја“, Јордан Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска и Тодор ...
сите 200 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 51 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена

Собранието го отфрли барањето за расправа за законот за амнестија за осудените за настаните од 27 април. Парламентарното мнозинство не го прифати барањето на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зидан: Тие напаѓаа, ние победивме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: