Ковачиќ: Можам да бидам лидер на Интер

Цела сезона навивачите бараат Ковачиќ да биде во почетниот состав на Интер, а тоа конечно се случи на последниот натпревар со Сампдорија. Матео одигра солиден натпревар, без многу грешки и покажа дека заслужува многу поголема минутажа. Во интервју за Скај Спорт 24 тој говори за неговиот живот во Милано “ Навистина сум среќен. Дојдов во Интер, во голем клуб. Уште сум млад и имам многу да учам. ” Каков е твојот приватен живот? “ Или останувам дома или одам на вечера со моите пријатели. Не сакам да излегувам многу, јас сум мирно момче. Среќен сум кога ќе останам дома и ќе изгледам добар филм со пријателите. Но навистина ми се допаѓа тука. Италијанскиот фудбал е тежок, нема многу место како во Англија или во Шпанија, тука учиш поинакви работи, се обрнува повеќе внимание на одбраната и на тактиката. Сеуште не постигнав гол за Интер, но сепак времето е на моја страна, ќе дојде и тој момент. ” Првиот гол може да биде токму на натпреварот со Парма. ” Се надевам. Го кажувам тоа во секое интервју, но никако да дадам ...
| | веќе видена | слични

Интер има очајно лоша сезона, фановите се се’ понезадоволни од начинот на кој се одвиваат работите по освојувањето на историската тројна круна во 2010. Во пресрет на вчерашниот натпревар пртив Лацио на Џузепе Меаца, натпревар кој гостите од Рим го добија со 3-1, ултрас навивачите на Интер истакнаа десетина транспаренти преку кои му поставија прашања на претседателот Масимо Морати. „Мислам дека нивното однесување беше многу цивилизирано” – рече Морати по крајот на натпреварот. „И јас сум фан на Интер, и мислам дека прашањата беа на место”. „Да бидам искрен, немам одговор на некои од прашањата, но и јас гледам на работите на прилично ист начин: потребно е да бидеме посилни како клуб, но и од аспект на играчите, иако воопшто не е лесно со сите овие повреди”. „Луѓето се злобни кога зборуваат лоши работи за вас, но великодушни кога зборуваат добри работи”. „Внимателен баланс е потребен за во иднина”. „Што очекуваат фановите? Вечерва тие покажаа дека имаат верба. Доколку некој ви постави прашање, тогаш очекува ...
| | веќе видена | слични

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 90 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 68 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена

Адвокатот на притворениот ексминистер за транспорт Миле Јанакиески ја оспори во негово име службената белешка од УБК, со која се тврди дека ќе бега и тој како ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачиќ: Можам да бидам лидер на Интер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: