ЌЕ МОРА ДА ЗАБОРАВИ НА КАФЕ ВИНО И ЦИГАРИ: Аки Ракимовски се опоравува и се враќа на концертите

После пет месеци, вокалистот на „Парни ваљак“, Аки Рахимовски им се враќа на настапите. Тој ќе настапи на нивниот концерт во Словенија кој е закажан за 12 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 254 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 78 | | | веќе видена

Судот на почетокот на денешното рочиште за случајот “Насилство во Центар” донесе одлука на обвинетиот Никола Груевски, кој избега во Унгарија, да му се суди во ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 152 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ МОРА ДА ЗАБОРАВИ НА КАФЕ ВИНО И ЦИГАРИ: Аки Ракимовски се опоравува и се враќа на концертите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: