ХОРОР: Ја продале ќерка си, тој ја затворил во куќа и постојано ја силувал

4 копии

На малолетна девојка од Загреб и бил одземен пасошот и била под постојан надзор од своите „свекор и свекрва“, кои ја присилувале на тешка работа без прекин. - Ве молам да ми помогнете! Тие ме заробија и ме силуваа, извикувала тинејџерката (15) која плачејќи влегла во воз, бегајќи од своите клиенти кои трчале по неа. Тој ден, малолетното девојче искористило момент и преку кујнскиот прозорец побегнала од 17-годишно момче кое ден пред тоа ја силувало. Овој случај многумина крена на нозе, од сите страни пристигнува помош, а полицијата ги привела нејзините родители, како и малолетниот „младоженец“ заедно со неговите родители кои се осомничени за трговија на луѓе, како и сексуално злосторништво. Агонијата на несреќната девојката започнала во средината на мај, кога нејзините родители за неколку илјади евра се согласиле за нејзина продажба. Извор: Сител
| | веќе видена | слични
5 копии

Ужас се случи во близина на Загреб и го потресе регионот. Родители го продале нивното 15-годишно девојче за 6000 евра. Ја купило друго семејство за нивниот 17-годишен син. Ја затвориле и ги одземале документите и секојдневно ја злоставувале, соопшти Жупаниското државно обвинителство во Загреб. Истовремено ја принудувале на тешка физичка работа во домаќинството, без прекин и без одмор, а младичот иако бил свесен за нејзиното противење, континуирано ја принудувал на сексуални односи. Девојчето по повеќемесечна агонија успеало да побегне. Го искористила моментот на невнимание и скокнала низ прозорецот во кујната. Потрчала кон железничката станица, а нејзиниот злоставувач и неговиот помлад брат се обиделе да ја спречат да влезе во возот. Но, и помогнала една млада жена. Службите веднаш реагирале. Приведени се родителите на злоставуваното девојче како и семејството што ја купило. Овој случај, вели стручњак за сузбивање на трговија со луѓе, покажува дека системот не одговорил на должностите. - Не е лесно да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За неколку илјади евра родители од Новска во Хрватска ја продале нивната малолетна ќерка на друго семејство во Запрешиќ, каде со месеци била злоставувана се додека не успеала да побегне Архивска фотографија Ужас се случи во близина на Загреб, пишува порталот дневник.хр. Родители го продале нивното 15-годишно девојче за 6000 евра. Ја купило друго семејство за нивниот 17-годишен син. Ја затвориле, и ги одземале документите и секојдневно ја злоставувале, соопшти Жупаниското државно обвинителство во Загреб. Истовремено ја принудувале на тешка физичка работа во домаќинството, без прекин и без одмор, а младичот иако бил свесен за нејзиното противење, континуирано ја принудувал на сексуални односи. Девојчето по повеќемесечна агонија успеало да побегне. Го искористила моментот на невнимание и скокнала низ прозорецот во кујната. Потрчала кон железничката станица, а нејзиниот злоставувач и неговиот помлад брат се обиделе да ја спречат да влезе во возот. Но, и помогнала една млада жена. Службите веднаш реагирале. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Родители од Хрватска ја продале својата 14-годишна ќерка за неколку илјади евра за да работи во друга куќа и да ги задоволува сексуланите потреби на 17-годишно момче. Родителите кои ја продале и оние кои ја купиле се притворени, а за 17-годишното момче е одредена мерка на претпазливост. Четворицата родители се осомничени за трговија со луѓе, а малолетникот за сексуална злоупотреба на дете помало од 15 години и сексуален однос без согласност. За тргувањето и злоставувањето се дознало кога девојчето успеало да побегне. Во соопштението на Жупаниското државно обвинителство се наведува дека родителите продажбата на својата ќерка, за која одбрале син од друго семејство, ја договориле во мај оваа година по цена од неколку илјади евра. Купопродажбата била реализирана на 30. август и купците го однеле девојчето, против нејзина волја, во нивната куќа во Запрешиќ. И го одзеле изводот на родени, ја држеле под надзор, ја присилувале на тешка физичка работа без прекин и одмор, а синот ја присилувал на сексуални односи. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Несовесни родители од Загреб си ја продале 15-годишната ќерка за неколку илјади евра. На малолетна девојка од Загреб и бил одземен пасошот и била под постојан надзор од своите „свекор и свекрва“, кои ја присилувале на тешка работа без прекин. - Ве молам да ми помогнете! Тие ме заробија и ме силуваа, извикувала тинејџерката која плачејќи влегла во воз, бегајќи од своите клиенти кои трчале по неа. Тој ден, малолетното девојче искористило момент и преку кујнскиот прозорец побегнала од 17-годишно момче кое ден пред тоа ја силувало. Овој случај многумина крена на нозе, од сите страни пристигнува помош, а полицијата ги привела нејзините родители, како и малолетниот „младоженец“ заедно со неговите родители кои се осомничени за трговија на луѓе, како и сексуално злосторништво. Агонијата на несреќната девојката започнала во средината на мај кога родителите решиле да ја омажат ќерката за пари.
| | веќе видена | слични

Родители од Хрватска за неколку илјади евра ја продале својата малолетна ќерка (14). Ја купиле родители на 17-годишник, за да ги задоволува неговите сексуални потреби и да им работи по дома, пренесува агенцијата ХИНА. За тргувањето и злоставувањето на девојчето се дознало откако таа успеала да побегне. Четворицата возрасни кои ја тргувале се осомничени за трговија со луѓе, а малелотниот младич за делата „сексуална злоупотреба на дете кое не наполнило 17 години“ и за сексуални односи без согласност. Во соопштението на јавното обвинителство се наведува дека родителите ја продале својата ќерка, која ја одбрал малолетник од друго семејство, во мај оваа година, кога и била договорена продажбата на девојчето. Притоа, купувачите ѝ го одзеле изводот на родени, ја присилувале на тешка физичка работа, а синот, иако свесен за нејзиниот отпор, сексуално ја злоставувал. Девојчето успеало да побегне во неделата, на 9 ноември, скокнувајќи од прозорецот во кујната. Отишла до железничка станица, се качила во воз и барала ...
| | веќе видена | слични

Несовесни родители од Загреб си ја продале 15-годишната ќерка за неколку илјади евра. Несовесни родители од Загреб си ја продале 15-годишната ќерка за неколку илјади евра.На малолетна девојка од Загреб и бил одземен пасошот и била под постојан надзор од своите „свекор и свекрва“, кои ја присилувале на тешка работа без прекин.- Ве молам да ми помогнете! Тие ме заробија и ме силуваа, извикувала тинејџерката која плачејќи влегла во воз, бегајќи од своите клиенти кои трчале по неа.Тој ден, малолетното девојче искористило момент и преку кујнскиот прозорец побегнала од 17-годишно момче кое ден пред тоа ја силувало.Овој случај многумина крена на нозе, од сите страни пристигнува помош, а полицијата ги привела нејзините родители, како и малолетниот „младоженец“ заедно со неговите родители кои се осомничени за трговија на луѓе, како и сексуално злосторништво.Агонијата на несреќната девојката започнала во средината на мај кога родителите решиле да ја омажат ќерката за пари.
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 132 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 249 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 171 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 294 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 72 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 63 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХОРОР: Ја продале ќерка си, тој ја затворил во куќа и постојано ја силувал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: