Вака изгледаат најскапите чевли на свет

Не се ниту “Christian Louboutin”, ниту ” Jimmy Choo” , а сепак овие чевли чинат 300.000 долари и се украсени со скапоцени камења. Не се ниту “Christian Louboutin”, ниту ” Jimmy Choo” , а сепак овие чевли чинат 300.000 долари и се украсени со скапоцени камења.Oвој уникатен пар на чевли инспириран од љубовната приказна содржи 54 бели дијаманти, од кои секој е тежок 1 карат, и 2.460 розеви и бели сафири од 416.2 карати. Се нарекуваат “Jada Shoes”, а доаѓаат од Дубаи, со потпис од дизајнерката Jade Dubai.Oвие екстравагантни кондури се инспирирани од љубовната приказна помеѓу принцот и пустинската принцеза, каде принцот се заљубува во пустинската принцеза, за на крај да сфати дека таа е фатаморгана. Обложени со дијаманти, чевлите се направени и од 19 каратно злато и платина.Од брендот ” Jada Dubai” велат дека овие кондури се креирани за да бидат сјајни покрај месецот и ѕвездите. Бојата која се постигнува со комбинација на дијамантите, златото и среброто, е многу ретка, дава единственост на ова ремек ...
| | веќе видена | слични

Monkstrap чевлите имаат долга историја позади себе. Првично создадени како алтернатива на сандали за европските монаси, а денеска едно од омилените парчиња на гардероба кај мажите. Тие најчесто се изработени од најквалитетната кожа или велур, и со единечни или двојни токи кои може да се најдат на горната страна, Monkstrap се искачи високо во светот на модата. Работниците на овој тип на чевли израбутаав различни видови, но овој кој ќе ви го претставиме сега е најблиску до оригиналната монашка обувка што можете да ја најдете. Следниот вид на овие чевли е Brogued Monkstraps. Monkstrap чизми Уште една варијанта од овој тим на чевли која полека станува омилена во машкиот свет, Monkstrap чизми.
| | веќе видена | слични

Останато

Вечерва се очекува силен дожд во Париз со невреме. Сводот на катедралата , кој делумно се урна и така е натопен со вода од гаснењето. Архитектите се плашат ...
сите 297 | | | веќе видена

Експлозијата што ја предизвика бомбашот на снимката е најсмортоносната , зашто тој со експлозивот во ранецот седна меѓу верниците во црквата, за по неколку ...
сите 394 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни болести една 16-годишна девојка која има морбили и бронхопневмонија е во животозагрозувачка состојба и е на механичка вентилација, а ...
сите 265 | | | веќе видена

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев од граѓанската трибина на кандидатот за претседател, Стево Пендаровски во Тетово, рече дека кандидатката на ВМРО ...
сите 213 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 187 | | | веќе видена

Не треба да сте експерт за избори за да заклучите дека во историјата на европските избори од каков било вид се нема случено ваков колапс на легитимитетот. Да ...
сите 151 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вака изгледаат најскапите чевли на свет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: