Моника Белучи не планира брак со своето момче Николас Лефебр

Моника Белучи на црвениот килим на Канскиот филмски фестивал носеше ѓердан со смарагди и дијаманти што го изработи „Картие“ во знак на сеќавање на ...
| | веќе видена | слични

Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ се врати во родната Житораѓа и поминува време со своето семејство. Таа со своите следбеници на Инстаграм сподели фотографии од ...
| | веќе видена | слични

Моника Белучи на црвениот тепих во Кан се појави закитена со смарагден и дијамантски ѓердан на „Картие“, направен во знак на сеќавање на мексиканската глумица ...
| | веќе видена | слични

Познатиот актер Венсан Касел, поранешниот сопруг на популарната актерка и модел Моника Белучи, се ожени со убавата 22 годишна манекенка Тина Кунаки со која го ...
| | веќе видена | слични

Една од најубавите светски актерки, Моника Белучи (54), ги воодушеви сите со изгледот на 71-от Филмски фестивал во Кан. Италијанската убавица присуствуваше на ...
| | веќе видена | слични

Преубавата и заносна Моника Белучи се појави на 72. филмски фестивал во Кан, на премиерата на филмот „Најубавите гоидни од животот" и покажа дека старее како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 328 | | | веќе видена

Полициски нуркачи во контаминираните води околу новозеланскиот вулкански Бел остров, каде нема речиси никаква видливост, денеска се обидуваат да ги пронајдат ...
сите 136 | | | веќе видена

По внатрепартиски консултации како и разговори со помалите партии ќе се одлучува за активностите на ДУИ, односно за поднесувањето на пет-шест илјадите ...
сите 135 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моника Белучи не планира брак со своето момче Николас Лефебр

Од:
До кого (е-маил):
Порака: