МОН ја разбива лажната пропаганда на ВМРО-ДПМНЕ за дисперзираните студии


Министерството за образование и наука даде конкретни податоци за тоа каков бил интересот за упис на дисперзираните студии на државните универзитети досега и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагира дека со укинувањето на дисперзираните студии се предизвикува огромна штета врз образовниот процес и се ускратуваат бенифициите ...
| | веќе видена | слични

Дисперзираните студии кои беа од голема помош за сите студенти, минативе 9 години ги искористија повеќе од 20.000 лица. Голем е револтот како кај младите, така ...
| | веќе видена | слични

По укинувањето на екстерното тестирање и најавата за суспендирање на програмата „Кембриџ“, Министерството за образование и наука целосно ги укина и ...
| | веќе видена | слични

Само богатите студенти ќе може да студираат, така најверојатно СДСМ го замислува подобриот живот кој го најавуваше за студентите. Најновата одлука да се укинат ...
| | веќе видена | слични

- Отворањето на дисперзираните студии минативе години се покажаа како извонредна можност која секоја година ја искористуваа околу 15 отсто од вкупниот број ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромните суми кои пратениците ги добиваат за патни трошоци, најавата за воведување евтина струја преку ден и разрешувањето на јавниот обвинител Марко ...
сите 555 | | | веќе видена

Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) да го заштити криминалот во редовите на ...
сите 156 | | | веќе видена

Познатиот аналитичар Марко Лангроек ја објави на Твитер траекторијата на ракетата која што Северна Кореја би можела да ја лансира кон американскиот остров на ...
сите 167 | | | веќе видена

Појасите, што ги носеа петтемина ликвидирани терористи во Камбрилс, биле лажни, изјави каталонскиот премиер Карлес Пуџдемон за локалното радио.Веста е ...
сите 252 | | | веќе видена

Американскиот Сенат скоро едногласно гласаше за законот за дополнителни санкции врз Русија и покрај противењето на Белата куќа. Законот е испратен на потпис ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОН ја разбива лажната пропаганда на ВМРО-ДПМНЕ за дисперзираните студии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: