Владата реши - младиот виолинист Александар Иванов ќе добие шанса за стипендија


Ќе им се овозможи и на нашите талентирани државјани кои аплицираат и се примени на врвни музички школи во светот, да студираат непречено со поддршка од ...
| | веќе видена | слични

Она што е извесно, а поврзано со делницата на автопатот Коридор 10 е дека брзината на движење на возилата е ограничена на 100 километри на час на самиот пат, ...
| | веќе видена | слични

Коридори Србија апелираа до сите патници да не запираат во тунелите на новоотворената делница на ужниот крак од Коридор 10 во Грделичка клисура и да не прават ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цена на патарините на јужниот дел на Коридорот 10 уште само неколку месеци ќе остане иста. Според неофицијалните најави, од 1-ви јули таа ќе порасне, односно ...
| | веќе видена | слични

Министерот за образование Арбр Адеми, на Фејсбук објави дека Владата на денешната 136-та седница, ја донела Програмата за изменување на Програмата за ...
| | веќе видена | слични

Има само 18 години, а едно чудо успеси зад себе. Младиот виртуоз на виолина Александар Иванов го нарекуваат македонскиот Паганини. „Моите баба и дедо ме ...
| | веќе видена | слични

По 6 години најави, премислувања, препроектирања, но и работа на терен, јужниот крак на паневропскиот Коридор 10 стана дел од автопатот што води кон Белград. ...
| | веќе видена | слични

Во „360 Степени“ на ТВ Алсат вечерва (20.5.2019 г.) од 22:00 часот: -Јоханес Хан очекува одлука за преговори со С. Македонија пред летото – кратки интервјуа со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Министерството за образование и наука информираат дека на следната владина седница ќе предложат да се направи измена и дополнување на Програмата за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шкотската премиерка Никола Старџен денеска му порача на британскиот премиер Борис Џонсон да се фокусира на реалноста и да признае дека Шкотската национална ...
сите 225 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 402 | | | веќе видена

Полицијата го објави името на првата жртва од ерупцијата на вулканот во Нов Зеланд, а потрагата по телата на останатите лица продолжува.Пронајдено е телото на ...
сите 143 | | | веќе видена

Вработените во јавната администрација и службениците во Град Скопје, денеска ја спроведоа акцијата „Администрацијата чисти со граѓанската организација ‘Не биди ...
сите 153 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата реши - младиот виолинист Александар Иванов ќе добие шанса за стипендија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: