Акцијата „Облакодер“ и цртаниот „Хотел Трансилванија 3: Одморите почнуваат“ од утре во кино „Милениум“


Акцијата „Облакодер“ со Двејн Џонсон во главната улога и долгоочекуваниот анимиран филм „Хотел Трансилванија 3: Одморите почнуваат“ од утре (четврток, 12 јули) ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мјузиклот „Мама миа! Одиме повторно“ и акцијата „Сикарио 2: Војна без правила“ од утре (четврток, 19 јули) ќе бидат на репертоарот на кино „Милениум“ во ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот високобуџетен фантастичен филм Асура е повлечен од кината низ земјата по слабиот успех по првите два дена од прикажувањето. Епскиот филм кој чинел ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Полицијата вечерва спречи демонстранти од иницијативата „Македонија блокира“ да се приближат до домот на пратеничката и поранешна министерка за култура ...
сите 69 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 89 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Акцијата „Облакодер“ и цртаниот „Хотел Трансилванија 3: Одморите почнуваат“ од утре во кино „Милениум“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: