МАНИЈАКОТ ОД КАРПОШ: На едната и се слекол гол, другата ја испофаќал во влез, татко и син нападнале полицаец, побегнале и се вратиле пак да се дотепаат

Две жени пријавиле вчера во полициската станива во Карпош дека биле нападнати од непознат маж. Првата пријава била заведена вчера утринавата во 11.30 часот. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против Р. О. (20) од Пробиштип поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Ј.М. (44) и шеснаесетгодишник, двајцата од Гостивар, поради ...
| | веќе видена | слични

Полициската станица Струга, до надлежното Јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против 32- годишниот М.М од село Радолишта, струшко, поради постоење ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

Зачестија пријавите за семејно насилство на поширокото гостиварско подрачје. Последниот случај е пријавен вчера од седумдесет и двегодишната С.Р. од селото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Овие денови бевме сведоци на големи успеси. Се надевам дека сето тоа ќе се валоризира и на референдумот кој ќе биде на есен, на којшто граѓаните ќе си го ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАНИЈАКОТ ОД КАРПОШ: На едната и се слекол гол, другата ја испофаќал во влез, татко и син нападнале полицаец, побегнале и се вратиле пак да се дотепаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: