Молзење

Совети за молзење Ако знаете како да го молзете и да го чувате вашето млеко, тоа може да ви помогне побрзо и помалку стресно да се вратите на работа. Потребно е само добро да се организирате. Молзењето се практикува за да се собере мајчиното млеко кое ќе му се даде на бебето кога мајката не е дома за да го дои самата. Молзењето, исто така, значи и дека не мора секогаш кога сте дома да го доите бебето, туку може таткото или некој друг да го нахрани со шишенце со вашето од-молзено млеко, оставајќи ви простор да се одморите и наспиете. Молзе-њето може да се користи и за стимулирање на дојките да произведуваат што повеќе млеко, за собирање млеко за предвреме родените бебиња или за тие што не сакаат да цицаат. Доколку имате болки при доењето, молзе-њето повторно помага. И ако се разболите и лекарите ве посоветуваат привремено да го прекинете доењето, ќе имате одмолзено млеко како ре-зерва. За молзење се користат електрични или мануелни пумпи, но може да се молзете и рачно. Вреди да се вложи напор во молзењето. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 197 | | | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 88 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 132 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 88 | | | веќе видена

Одамна се познати стереотипите поврзани со хороскопските знаци, па се знае дека Стрелците се адреналински зависници, дека Јарецот живее за да работи, а дека ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Молзење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: