Го штитат црниот дроб и помагаат во регулирање на шеќерот

2 копии

Киселите краставички содржат голема количина на вода, протеини, многу малку маснотии и многу прехранбени влакна. Покрај тоа, тие се богат извор на минерали, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конечно, храна во која можеме да уживаме, без грижа на совест. Грицкајте здраво, бидете сити и внимавајте на килограмите.Ова се неколку примери за закуски или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последно време се става поголем акцент на храна збогатена со пробиотици и оние кои позитивно влијаат врз здравјето на дигестивниот систем. Тоа е затоа што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Го штитат црниот дроб и помагаат во регулирање на шеќерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: