Цеца раскажа како настанала песната „Кукавица“

2 копии

Фолк дивата покажа дека живе како нормалните луѓе и дека се судрува со секојдневни проблеми како што се плаќањето сметки. Иако многумина мислат дека животот и ...
| | веќе видена | слични

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ со најновата објава ги насмеа своите фанови.Иако многумина мислат дека животот и е секогаш "мед и млеко", и пеачката се ...
| | веќе видена | слични

Светлана Ражнатовиќ Цеца пред 23 години ја сними прочуената песна “Београд“, која и ден денес на многумина им предизвикува бура од емоции. Популарната пејачка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 66 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цеца раскажа како настанала песната „Кукавица“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: