Авалон продукција за прв пат се соочи со аматеризам ...


Џијан Емин ја започнал музичката кариера како член на рок-групата „Архангел“. Подоцна, станал прв хорнист на Македонската филхармонија и нејзин диригент, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ултимативна завршница на фестивалот „Охрид колинг“ приреди синоќа легендарниот диџеј Армин Ван Бјурен на која беше срушен рекордот на посетеност на ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мицкоски, Кржалоски, Перински и Нелоски на концертот на Армин Ван Бурен Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во друштво на партиски соработници, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со светски хитови, песни од Балканот и перформанс во живо, Салваторе Ганачи ја крена на нозе публиката на „Охрид колинг“. Светскиот диџеј направи вистинско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 155 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 201 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Авалон продукција за прв пат се соочи со аматеризам ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: