„Моја љубов“ - уникатен концерт на Македонската филхармонија за Денот на вљубените

2 копии

За Денот на вљубените, на 14 февруари (четврток) во 20 часот, Македонската филхармонија и оваа година подготвува единствен музички настан. Под диригентство на ...
| | веќе видена | слични

Британскиот диригент Тимоти Редмонд и Македонска филхармонија ќе изведуваат музика од најпознатите „Дизни“ филмови на 23 февруари. Ќе бидат отсвирени музички ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 332 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Моја љубов“ - уникатен концерт на Македонската филхармонија за Денот на вљубените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: