Моја: Централниот терен во Париз треба да се вика „Рафа Надал“


Рафаел Надал во неделата уште еднаш само потврди дека е најдоминантниот тенисер во историјата, кога се работи за победите на еден Гренд слем турнир. ...
| | веќе видена | слични

Неодамна Рафаел Надал го победи Доминик Тим во финалето на Ролан Гарос. Надал е познат како играч кој доминира кога во прашање се земјените терени, поради тоа ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал во јавноста е познат како крал на земјените подлоги, а тоа го потврди и со триумфот над Доминик Тим со 3:1 по сетови во годинешното финале од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Загрепчанецот Горан Вујаклија можел да има блескава тениска кариера, како многу млад бил подобар и од Кралот на земјените терени, Рафаел Надал, но животот имал ...
| | веќе видена | слични

Богатството на поранешниот романски тенисер Јон Цирјак, на Балканот познат како кумот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, њ проценето на два милијарди долари. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 247 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 61 | | | веќе видена

Советот на Европа ја откажа својата набљудувачка мисија за изборите кои за неколку дена се одржуваат во Албанија. Тие преземаат ваков потег поради можна ...
сите 222 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат еден единствен приоритет, да го бранат криминалот на Никола Груевски и тоа го докажува секојдневно. Претседателот Зоран ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моја: Централниот терен во Париз треба да се вика „Рафа Надал“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: