Несогласувања пред претстојниот Самит на ЕУ за Западен Балкан


3 копии
5 копии
11 копии

Седум премиери, 50-тина делегации и над 400 учесници го имаат потврдено учеството на Дигиталниот самит на Западен Балкан што ќе се одржи на 17 и 18 април ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Договорот за организација на Дигиталниот самит на земјите од Западен Балкан, кој на 18 и 19 овој месец ќе се одржи во Скопје, е склучен по итна постапка со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На 18ти и 19ти април Македонија ќе биде домаќин на еден од најголемите регионалните настани за оваа година – Дигиталниот Самит за земјите од Западен Балкан. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас смета дека Договорот од Преспа е историски договор и за Атина и за Скопје и порачува дека ратификацијата на договорот ...
сите 459 | | | веќе видена

Момчето за кое вчера за малку ќе се удавеше скокајќи по крстот, пропаднал во кал. Нему не му се слошило како што првично се мислеше. Како што објави Досие.мк ...
сите 151 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалот на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш никако да стивне, секој ден се појавува нов доказ против пеачката.Пеачката ставајќи на Инстаграм ...
сите 207 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 96 | | | веќе видена

Македонија е слободна, демократска и напредна држава, на чекор до полноправно членство во НАТО и ЕУ. Мицкоски, Бачев, и нивниот шеф Груевски не успеаја, ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Несогласувања пред претстојниот Самит на ЕУ за Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: