На крај на дуелот ќе му кажам на Заев што мислам за бојкотот, одговори Мицкоски


Ќе му кажам на крајот од дуелот на Заев што мислам за бојкотот, му одговори лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Кристијан Мицкоски на премиерот Зоран Заев. „Ќе му кажам на крајот од дуелот на Заев што мислам за бојкотот, тој само треба да се охрабри, да не бега од вистината и да прифати дебата. А ако се плаши и си бара изговор, тоа е типично за човек што знае да витка кичма и да се однесува недостоинствено кон сопствениот народ плашејќи се да се соочи со вистината, а вистината е национално понижување, колективен грабеж, лаги и безидејност“, напиша Мицкоски на социјалната мрежа Фејсбук. Лидерот на опозицијата Мицкоски вели дека на дуелот Заев нема да може да дојде медиумската армадила под контрола на власта, ќе ги нема ниту партиските ширачи на невистини кои секојдневно креираат лажна розева слика. „Тој ќе е оставен сам на себе. Веројатно затоа не го пуштаат да излезе на дуел“, напиша Мицкоски на социјалната мрежа Фејсбук. Премиерот Зоран Заев денес одговори на повикот за ТВ-дуел на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Согласно агендата на ВМРО-ДПМНЕ и дел од акцијата Лето за Македонија денеска заедно со мојот тим сме во посета на општина Могила, каде што потоа заминуваме на посета на средба со граѓани во општина Новаци. Од средбите кои што ги остваривме тука можам да заклучам и целосно да кажам дека граѓаните се загрижени за тоа во која насока се движи државата, изјави денес по посетата во Могила, Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. -Додека нашиот северен сосед има инвестиции од милијарда евра, кај нас државата пропаѓа. Во разговори со земјоделците, тие го истакнуваат своето незадоволство во делот на земјоделското производство. Сето она што е произведено изминатава година, буквално е фрлено на ѓубришта. Ниту пченицата, ниту пиперката која што е актуелна за откуп овој момент, ниту имаат цена, ниту имаат пласман. И сето ова се случува додека Зоран Заев и неговиот министер Николовски го премолчуваат сето ова, вели Трипуновски. Тој додава дека граѓаните го нотираат и капитулантскиот договор кој што го потпиша Зоран ...
| | веќе видена | слични

Во разговори со земјоделците, тие го истакнуваат своето незадоволство во делот на земјоделското производство. Сето она што е произведено изминатава година, буквално е фрлено на ѓубришта. Ниту пченицата, ниту пиперката која што е актуелна за откуп овој момент, ниту имаат цена, ниту имаат пласман. И сето ова се случува додека Зоран Заев и неговиот министер Николовски го премолчуваат сето ова.  Неминовно е да се спомне дека граѓаните го нотираат и капитулантскиот договор кој што го потпиша Зоран Заев и кој што ги убедува граѓаните доколку референдумот успеел државата ќе тргнела напред, ќе се отворел пазар од 500 милиони евра, ќе се пласирале земјоделските производи, а притоа бега од дуел со претседателот Мицкоски, каде што треба да се соочи и да каже дека тој договор работи против националните и државните интереси, дека со тој договор се менува идентитетот и историјата на Република Македонија  Бега од дуел затоа што вистината боли, затоа што на маса ќе паднат маските кој е за Македонија а кој е против ...
| | веќе видена | слични

Додека нашиот северен сосед има инвестиции од милијарда евра, кај нас државата пропаѓа. Во разговори со земјоделците, тие го истакнуваат своето незадоволство во делот на земјоделското производство. Сето она што е произведено изминатава година, буквално е фрлено на ѓубришта. Ниту пченицата, ниту пиперката која што е актуелна за откуп овој момент, ниту имаат цена, ниту имаат пласман. И сето ова се случува додека Зоран Заев и неговиот министер Николовски го премолчуваат сето ова, рече Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ во Могила.– Неминовно е да се спомне дека граѓаните го нотираат и капитулантскиот договор кој што го потпиша Зоран Заев и кој што ги убедува граѓаните доколку референдумот успеел државата ќе тргнела напред, ќе се отворел пазар од 500 милиони евра, ќе се пласирале земјоделските производи, а притоа бега од дуел со претседателот Мицкоски, каде што треба да се соочи и да каже дека тој договор работи против националните и државните интереси, дека со тој договор се менува идентитетот и историјата на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Криминал е Заев да ги присилува граѓаните, тие мора сами да одлучат како ќе постапат на 30-ти Договорот со Грција е најлошиот договор потпишан во историјата на Република Македонија. Заев ги урна позициите на државата и прифати работи кои неговите претходници не ни помислувале да ги прифатат. Заев нема одговори зошто прифатил промена на идентитетот, историјата и културата и затоа бега од дебата. Под превезот на референдумот се прави голем криминал. Милионски тендери се доделуваат на партиски активисти или нивни роднини, додека граѓаните ги лажат со европски вредности, од кои немаат ни Е. Заплашеното обвинителство и суд молчат. Но тие нема да молчат засекогаш, криминалот кој сега се прави ќе дојде ден кога ќе биде изведен на виделина и секој еден кој направил криминал ќе одговара. Ќе одговара и Заев кој отворено на сред град ги повикува бизнисмените да даваат поткуп на работниците за да излезат да гласаат ЗА. Човекот кој е аболициран за криминал тежок 8.5 милиони евра, кој е фатен како бара поткуп од 200.000 ...
| | веќе видена | слични

Kриминал е Заев да ги присилува граѓаните, тие мора сами да одлучат како ќе постапат на 30 септември. Под превезот на референдумот се прави голем криминал. Милионски тендери се доделуваат на партиски активисти или нивни роднини, додека граѓаните ги лажат со европски вредности, од кои немаат ни Е, се вели во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.„Договорот со Грција е најлошиот договор потпишан во историјата на Република Македонија. Заев ги урна позициите на државата и прифати работи кои неговите претходници не ни помислувале да ги прифатат. Заев нема одговори зошто прифатил промена на идентитетот, историјата и културата и затоа бега од дебата.Заплашеното обвинителство и суд молчат. Но тие нема да молчат засекогаш, криминалот кој сега се прави ќе дојде ден кога ќе биде изведен на виделина и секој еден кој направил криминал ќе одговара.Ќе одговара и Заев кој отворено на сред град ги повикува бизнисмените да даваат поткуп на работниците за да излезат да гласаат ЗА. Човекот кој е аболициран за криминал тежок 8,5 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Не е храброст да го промениш името, идентитетот, Уставот и јазикот на Македонија, туку кулавичлук. Заев треба да се охрабри и да излезе на дебата. Зоран Заев ги повторува истите лаги секаде, а нема аргументи за губењето на институционалниот идентитет, македонската култура, историја и традиција. Срамно и скандалозно е премиер на држава како Македонија да зборува дека му треба камшикар за да го среди македонскиот народ. Таквиот став е директна навреда и потценување за македонскиот народ. Ниту некој го камшикувал, ниту некој ќе го камшикува македонскиот народ, ниту во минатото, ниту тоа ќе биде случај во иднината. Зоран Заев во недостиг на аргументи за договорот со Грција бега од дебата за истиот, знаејќи дека нема како да ги одбрани продавањето на државните и националните интереси. Договорот е капитулантски, со него се откажуваме со сите Македонци и од се што е македонско и затоа за ВМРО-ДПМНЕ овој договор ниту е, ниту ќе биде прифатлив. Заев каде и да стигне лажно ги поистоветува македонските евроинтеграции ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираше на говорот на премиерот Зоран Заев на маршот „За европска Македонија” и го повика Заев да се охрабри и да излезе на дебата, како и дека не е храброст да го промениш името, идентитетот, Уставот и јазикот на Македонија, туку кулавичлук. „Зоран Заев ги повторува истите лаги секаде, а нема аргументи за губењето на институционалниот идентитет, македонската култура, историја и традиција.Срамно и скандалозно е премиер на држава како Македонија да зборува дека му треба камшикар за да го среди македонскиот народ. Таквиот став е директна навреда и потценување за македонскиот народ. Ниту некој го камшикувал, ниту некој ќе го камшикува македонскиот народ, ниту во минатото, ниту тоа ќе биде случај во иднината.Зоран Заев во недостиг на аргументи за договорот со Грција бега од дебата за истиот, знаејќи дека нема како да ги одбрани продавањето на државните и националните интереси”, пишува во реакцијата.Договорот, според партијата, е капитулантски, „со него се откажуваме со сите Македонци и ...
| | веќе видена | слични

Членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Кирил Пецаков, Силвана Ангелеска и Драги Димитриевски, денес беа во посета на ОК Кичево. Остварија средби со граѓаните кои се дел од акцијата „Лето за Македонија“, но и имаа состанок со Општинскиот комитет на партијата. Голем број кичевчани беа дел од средбите, а очевидна беше заинтересираноста на граѓаните да се сретнат со претставниците на ВМРО- ДПМНЕ. Пецаков по средбите даде кратка изјава за нашата редакција, при што посочи дека граѓаните се револтирани од лагите и неискрениот однос на власта. - Едно камче се нема помрднато ниту во оваа ниту во другите општини. Притоа премиерот бега од дуел затоа што треба да одговори за криминалите и за аферите кои се случуваат на дневно ниво, но и за лагите кои ги пласираат, па така на билборди ќе стават дека во ЕУ и НАТО ќе имаме бесплатно образование и здравство, ајде што не е така, туку и безочно лажат затоа што ние во ЕУ нема да бидеме не за 15 туку ниту за 100 години со ваква власт, затоа што за таму е потребна работа, а не криминал ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните се разочарани од односот спрема земјоделците, односот спрема образовниот систем и сите оние сфери на општествено делување, рече Трипуновски. Според партиското соопштение, неминовно беше да се спомне и оној капитулантски договор кој што Зоран Заев го потпиша со Република Грција, Договор е против нашата историја, против нашиот идентитет и против нашето име. Граѓаните се изречито против тој договор и своите мислење ќе си го искажат на 30 септември. Повеќе од евидентно е дека Зоран Заев очигледно бега од дебата бидејќи сите овие проблеми кои што ги тежнеат нашите сограѓани, не сака да се соочи за да дискутира за истите на ТВ дебата. Иако во минатото постојано говореа дека се тие гарнитура која што сака за се и сешто во државата пред се да дебатираат па потоа да го донесат и да го изгласаат, меѓутоа со ваквата постапка не се за тоа. Зоран Заев бега од дебата затоа вистината боли, затоа граѓаните изминативе година ипол претрпеа многу страв, неправди и нивниот живот е речиси на едно најниско ниво.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 440 | | | веќе видена

Британскиот премиер, Борис Џонсон денеска ја повика нацијата на единство за надминување на поделбите за Брегзит, кои ја поделија земјата.– Ќе се обединиме… ќе ...
сите 200 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Зоран Заев е исплашен од претстојниот изборен пораз затоа што знае дека тоа ќе значи крај на амнестијата на криминалот и отворање на сите коруптивни скандали ...
сите 117 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 169 | | | веќе видена

Ако се прашувате зошто сè уште не сте ја запознале личноста за која знаете дека е вистинската и со која сакате да бидете до крајот на животот, можеби ѕвездите ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На крај на дуелот ќе му кажам на Заев што мислам за бојкотот, одговори Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: