Османи со поддршка за истрагата на СЈО: Како министер работев по закон


5 копии

Вицепремиерот Бујар Османи денеска изјави дека како министер за здравство секога ш работел согласно законот и во интерес на граѓаните на Република М акедонија ...
| | веќе видена | слични

Огромен е бројот на пратеници од опозицијата кои се свесни дека нема план Б за иднината на државата и прашање на време е кога ќе заврши процесот на уставните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијансата за Албанците бара веднаш да се разреши вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, кој е обвинет за корупција.Тие го поздравуваат соопштението ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ние како партија го кажавме нашиот став и да се случат уставните промени, мислам дека владата веќе нема морален кредибилитет за да продолжи, а Заев за да ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Вицепремиерот Бујар Османи во однос на обезбедната бројка на пратеници кои ќе ги изгласаат уставните измени рече дека се оптимисти и дека има двотретинско ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Соопштение на Алијансата за Албанците: Алијансата за Албанците го поздравува вчерашното соопштение на Специјалното јавно обвинителство за нов бран обвиненија ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Бујар Османи денеска изјави дека очекува да се расчистат сите дилеми по однос на не какво негово вклучување во сомнителни злоупотреби во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Очекуваме помош од Германија и во оваа финална фаза за нашите европски интеграции, истакна заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 162 | | | веќе видена

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 80 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 205 | | | веќе видена

„Некој знаел дека ќе се случи она што се случи на 27 април и не беше присутен. Немаше друга причина одредени претседатели на политички партии да не бидат ...
сите 143 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов да внимава што зборува, му порачаа здравствените работници кои во моментов му се премногу бесни на скопскиот градоначалник. Во изјавите ...
сите 89 | | | веќе видена

И покрај помирувачкиот тон на францускиот претседател Емануел Макрон и ветувањата за поголема минимална плата за 100 евра и намалени даноци за пензионерите и ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи со поддршка за истрагата на СЈО: Како министер работев по закон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: