ФОКУС НА ДЕНОТ: Пендаровски побара заслужена шанса од ЕУ, Туск искрено му одговори

Во јуни Европската Унија има историска можност да покаже лидерство и визија за иднината на нашиот регион со тоа што ќе и додели датум за преговори на Северна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Националниот совет за евроинтеграции денеска ќе одржи седница во Парламентот. На дневен ред се видувањата од Берлин и Париз околу долгорочната визија за ...
| | веќе видена | слични

Откако претседателот Стево Пендаровски побара разрешување на професорката Иванка Василевска која беше претставник во Националниот совет за евроинтеграции на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иванка Василевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, објави дека со задоволство го прифаќа барањето за нејзино разрешување како претставник на Националниот совет за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот Стево Пендаровски бара разрешување на Иванка Додовска од Националниот совет за евроинтеграции, а на нејзино место бара да биде именуван ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска побара разрешување на Иванка Василевска, претставник во Националниот совет за евроинтеграции на Собранието на ...
| | веќе видена | слични

Професорката Иванка Василевска (порано Додовска), членка на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, сè уште е претставник на Претседателот на државата во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево пендаровски побара разрешување на Иванка Василевска, инаку член на ИЗвршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, како претставник на Националниот совет ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кабинетот на Претседателот , денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието, Илија Димовски дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 471 | | | веќе видена

СДСМ продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата ја поставија мнозинството пратеници преку изгласаниот Закон за јавно ...
сите 523 | | | веќе видена

СДСМ со марш за спас на милионите на Заев, екс премиерот бега од ТВ дуел, се дел од фактите на денот според ВМРО-ДПМНЕ. 1. СДСМ е првата партија која ...
сите 185 | | | веќе видена

Министерката за правда никако не работи според Уставот и законите, таа реши да си ја уништи својата кариера со тоа што кажа да дека биле технички грешки во ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пендаровски побара заслужена шанса од ЕУ, Туск искрено му одговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: