Модриќ наскоро најплатен во Тотнам

Хрватскиот плејмејекер Лука Модриќ би можел да стане најдобро платен фудбалер во лондонскиот клуб откако челниците ќе се обидат со понуда од 91000 евра неделно да го задржат во своите редови. Покрај одличната понуда, се чини дека Модриќ сеуште сонува трансфер во некој од европските гиганти кои постојано се во врвот на фудбалот. Најблиску до негов ангажман беше екипата на Челзи, чии челници се обидуваа да го откупат неговиот договор непосредно пред почетокот на тековниот шампионат. Хрватскиот интернационалец на самиот старт не сакаше да игра за Тотнам со цел реализација на неговото заминување но сепак во лондонскиот тим успеаа да го задржат за тековната сезона. Покрај проблемите кои ги иницираше на стартот од сезоната, во Тотнам се согласни дека соодветно неговите игри и квалитети треба значително да се подобрат неговите финансиски примања. Неговата моментална плата изнесува околу 48000 евра неделно, што би значело двојно зголемување доколку Модриќ се одлучи да ја прифати новата понуда. Но сеуште не е позната ...
| | веќе видена | слични

Англиските медиуми тврдат дека плејмејкерот на Тотенхем, Лука Модриќ, на почетокот од следнава недела ќе потпише нов договор со клубот што ќе му донесе речиси двојно повеќе пари отколку досега. Откако претседателот на Тотенхем, Даниел Леви, успешно ги одби сите понуди на Челзи за Модриќ, од кои последната беше 45 милиони фунти, менаџерот на "петлите", Хари Реднап, изјави дека Модриќш наскоро ќе биде мотивиран со нов договор. Според сегашниот договор Лука неделно заработува 51.000 евра, а новиот договор ќе му донесе 91.000 евра со што ќе стане најскапо платениот играч на својата екипа. Досега најдобро платени игражчи на Тотенхем беа Вилијам Галас и Рафал ван дер Варт кои заработуваат по 85.000 евра неделно. Сепак, на Вајт Харт Лејн стравуваат дека Челзи би можел да се врати по Модриќ, а Англичаните тврдат дека клубот на Роман Абрамович го мами со неделна плата од неверојатни 150.000 евра.
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 235 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е првата партија во Европа со почесен претседател – криминалец во бегство, Мицкоски да одговори за средбата со Груевски и посетите на Белград и ...
сите 237 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 295 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 61 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Намалувањето на загадувањето на воздухот од в година ќе биде стратешки приоритет на Владата. „На седницата што се одржа вчера беше разгледан и усвоен предлог ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Модриќ наскоро најплатен во Тотнам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: