Драматичната фризура на Jessica Alba од модната недела во Њујорк


Половина од забавата на модната недела пролет 2014 во Њујорк ни беше гледањето на фотографии од познатите во првите редови и шминката и фризурата која тие ја одбрале за себе. Една од нашите омилени модни икони е актерката Jessica Alba , па токму затоа се одлучивме за нејзиниот драматичен изглед на модното шоу на Diane von Furstenberg. Таа како да не може да погреши кога е модата во прашање, но овој пат не сме сигурни дали овој висок француски твист ќе ве освои и вас. Модернистички и помалку несреден, тој е одличен избор за едно нејзино поинакво издание. Дали ви се допаѓа вам? Еве уште неколку фризури со кои Alba се има појавено низ годините:
| | веќе видена | слични

Сценографијата, публиката, светлото, музиката и енергијата во опкружувањето ја комплетираат сликата на едно модно шоу. Покрај стандардните фотографии каде во преден план е моделот и новите тенденции кои ги презентираат дизајнерите и модните куќи, fashionel за вас ја издвојува и онаа помалку вообичаена перспектива наместо онаа на која сме навикнале да ги перцепираме модните ревии. Погледнете како изгледаа од еден поинаков агол модните ревии на неодамна завршената Модна недела во Милано.
| | веќе видена | слични

Милано пулсираше во ритамот на модната треска. Додека на модните писти се презентираа најновите дизајнерски колекции, на улиците погледи привлекуваа дами со стил кои ниту еден детаљ врз себе не го препуштија на случајноста. Пуштете го погледот да талка низ улиците на Милано и инспирирајте се од комбинациите на модни критичарки, блогерки, стилистки и модели. Follow @femina_mk
| | веќе видена | слични

Миланската модна недела заврши, но за ревиите се уште се зборува. Дека речиси сите модни шоу-а привлекоа внимание, за што сведочи и големиот број познати личности во првите редови. Блејк Лајвли беше во центарот на вниманието на ревијата на Гучи, а ништо помалку внимание не беше посветено и на Суки Ватерхаус, како и Ана Винтур и многу други. Во продолжение погледнете кој се се најде во првите ревии и на забавите.
| | веќе видена | слични

Од утре па се до 2-ри октомври во модната престолнина Париз или градот на светлината ќе се случуваат низа од ревии на врвни дизајнерски и имиња и модни куќи. За девет дена во Париз ќе се промовираат 100 колекции, со што кулминацијата за пролет-лето 2014 ќе се случува токму во модниот епицентар. Fashionel се разбира навремено ќе ви ги презентира сите сегменти од големото случување, од модели на писта, бекстејџ, улична мода, први редови и детален преглед на аксесоари. Меѓу големите имиња чии колекции ги чекаме за промовирање се: Ентони Вакарело кој ќе се претстави на првиот ден од отворањето, Рошас, Баленсиага, Карвен, Нина Ричи, Ланвин, Виктор и Ролф, Вивијан Вествуд, Жан Пол Готје, Кензо, Селин, Живанши, Емануел Унгаро, Сен Лоран, Шанел, Валентино, Ирис Ван Херпен, Александар Меквин, Луј Витон, Миу Миу, Хермес. Овие имиња сигурно ви беа доволни за да претпоставите дека ќе се случува големо модно лудило. Следете Fashionel и бидете поблиску до Париз!
| | веќе видена | слични

На 10-ти октомври годинава во Њујорк ќе се одржи еден од најпрестижните настани од модната индустрија, односно вечер посветена на модата или Fashion’s Night Out. На овој настан се собираат буквално сите, а низ улиците врие од луѓе кои чекаат ред да влезат во продавниците на познатите брендови каде се собрани манекенки, дизајнери, актери и модни уредници. Оваа година уредниците на престижниот магазин Вог, Александра Шулман, Кејт Фелан, Лусинда Чамберс и други, модно ќе ги едуцираат сите вљубеници во модата, на тема како да се облечете оваа есен. Настанот е многу популарен и за овој ден толпа луѓе чекаат ред да влезат на местото на случувањето. Во продолжение погледнете го видеото како изгледаше ланското издание на Fashion Night Out 2012.
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 245 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 252 | | | веќе видена

Белата куќа соопшти дека привремено ќе му ја врати акредитацијата на новинарот на телевизиската мрежа Си-ен-ен, Џим Акоста, кому му беше одземено правото да ги ...
сите 89 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 211 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драматичната фризура на Jessica Alba од модната недела во Њујорк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: