Новата колекција на ZARA ни носи модна детоксикација

Фото: Pixabay Германскиот индустриски дизајнер Константин Грчич заедно со модниот бренд Aeance создадоа модна колекција од рециклирани материјали, пишува ...
| | веќе видена | слични

Еден сегмент на минималистичката естетика во уредувањето на ентериерите е примената на геометриските форми и чистите линии. Ако се земат во предвид трендовте ...
| | веќе видена | слични

Вообичаено, крајот на годината ги сумираме впечатоците, но истовремено барем во контекст на модата, ги прогнозираме и тенденциите за претстојната година. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Институциите се политички притиснати и парализирани. Ниту имаат капацитет, ниту имаат храброст, ниту пак волја за да го истражуваат криминалот на власта, ...
сите 495 | | | веќе видена

Шефицата во притвор, СЈО со врзани очи и раце. Специјалното обвинителство е известено за секоја финансиска промена на бизнисменот Орце Камчев, но по апсењето ...
сите 427 | | | веќе видена

УЈП го достави налогот до притворениот Бојан Јовановски во Шутка, со кој даночните инспектори ќе ја почнат контрола во невладината организација, Меѓународен ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата колекција на ZARA ни носи модна детоксикација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: