Модернизирање и реорганизација на Тутунскиот комбинат Прилеп за поголема ефикасност

6 копии

ТКП влегува во последната фаза на реорганизација за да се постигне поголема ефикасност на Комбинатот. Започнува последниот круг на процесот на реорганизација ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тутунскиот комбинат Прилеп влегува во последната фаза на реорганизација за да се постигне поголема ефикасност и модернизација на компанијата. Последниот круг ...
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот за името со Грција е компромис, со кој и ние и нашите грчки пријатели настојувавме низ сите овие месеци да го зачуваме тоа што ни е најбитно. Ние од ...
сите 126 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска прими делегација на Канцеларијата за услуги на проекти на Обединетите нации (УНОПС) предводена од заменичката на генералниот ...
сите 33 | | | веќе видена

На почетокот беше независноста, а по неа дојде и спорот за името со соседната Грција. Така дојде и до забраната за зборот „Македонија“. Стојалиштето на нашиот ...
сите 31 | | | веќе видена

Минатата недела, HMD Global откри дека работи на поголема и подобра верзија од Nokia 5.1, наречена Nokia 5.1 Plus. Сега, една недела подоцна, на TENAA се ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Модернизирање и реорганизација на Тутунскиот комбинат Прилеп за поголема ефикасност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: