ЕМИЛИ ВЕ ПРЕДИЗВИКУВА: На која плажа се носат олку минијатурни бикини?

Со ваков поглед, сигурно убаво си поминуваат и тие во нејзина близина Британската моделка Емили Ратајковски е на викенд на некоја егзотична плажа. Дека убаво си поминува, се гледа од нејзиниот профил на Инстаграм . Емили денеска објави фотографии во минијатурен костим за капење, особено долниот дел. Гледајќи ја, сигурно убаво си поминуваат и тие во нејзина близина. Погледнете ја Емили: Weekend! A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on Jun 17, 2017 at 3:07am PDT
| | веќе видена | слични

Халима Аден, која беше прв модел кој носи хиџаб на насловната на „Вог“, сега стана и првата девојка која носи хиџаб, а позирала за насловната на американскиот магазин за убавина „Алур“. – Се чувствувам како да сум тука за да ги разбијам стереотипите за муслиманските жени – изјавила 19-годишната Аден. Таа воедно во ноември 2016 година беше и прва Мис на Минесота која што се натпреварувала во убавина со хиџаб и буркини (вид женски костим за капење). Халима, млада ѕвезда од модната сцена со потекло од Сомалија, а која живее во Минесота, го освои целиот свет со својата убавина. Нејзината слава нагло се зголеми после ревијата на Канје Вест, на која таа исто така носеше хиџаб.
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 188 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 64 | | | веќе видена

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Од ЈП Македонија пат информираат дека забраната е ...
сите 225 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕМИЛИ ВЕ ПРЕДИЗВИКУВА: На која плажа се носат олку минијатурни бикини?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: