Кина возвраќа на најавените нови американски царини

2 копии

Кина ќе испрати висок официјален претставник во САД кон крајот на август за да ги продолжи трговските преговори, првите разговори од тој тип во последниве ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Нивото на проблематични кредити во кинеските банки рекордно се зголеми во претходниот квартал. Тоа би можело да ги загрози напорите на кинеските власти да ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 238 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 208 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина возвраќа на најавените нови американски царини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: