Мобилни затвори: Ефикасен изум за фаќање крадци во Холандија (ВИДЕО)

Во Холандија почна да функционираат т.н мобилни затвори кои се ефикасни за фаќање на лице место за сите разбојници.„Штосот“ е во тоа што на улица намерно се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нивото на реките во подрачјата погодени од ураганот Флоренс драматично се зголемува, предупредија метеоролозите откако денеска централниот дел од ураганот го ...
сите 173 | | | веќе видена

Бошњачкиот демократски сојуз со соопштение истакна дека го поддржува референдумот и ги повикува граѓаните на Република Македонија да го поддржат договорот со ...
сите 112 | | | веќе видена

Овој 30 септември е крстосницата на која ќе треба ние да си ја заокружиме и да си ја зацврстиме нашата државност, и тоа со зачуван идентитет како македонски ...
сите 103 | | | веќе видена

Турнирот во Њујорк, УС Опен, изминативе неколку дена е проследен со лошо време кое им прави сериозни проблеми во играта на тенисерите. Така беше и на дуелот ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мобилни затвори: Ефикасен изум за фаќање крадци во Холандија (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: