Фондот за иновации доделил пари на две фирми кои се пред затворање, обвини ВМРО-ДПМНЕ


Помина повеќе од 1 месец откако го обелоденивме скандалот „Криминални иновации”, а криминалната влада на СДСМ нема намера да го повлече целиот криминален ...
| | веќе видена | слични

Реакција од Мобидониа ДООЕЛ Неготино на прес конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ: По повод вчерашната изјава на Господинот Димче Арсовски на прес конференцијата на ...
| | веќе видена | слични

По повод изјавата на Господинот Димче Арсовски на денешната прес комференција на ВМРО ДПМНЕ, од фирмата Омега Рисрч одлучија да ги демантираат невистините ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фондот за иновации доделил пари на две фирми кои се пред затворање, обвини ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: