МНР: Одбиените кандидати за дипломати имале непотполна или грешна документација

Министерството за надворешни работи соопшти дека на конкурсот за вработување дипломати објавен во декември минатата година имало пријавено одлични кандидати, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во врска со спроведувањето на првата фаза на постапката по конкурсот за вработување  од 29.12.2018 во Министерството за надворешни работи, укажуваме дека ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Никола Димитров реагира на отворените писма до јавноста на младите дипломати, разочарани од конкурсот за вработување. Тој вети ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров преку социјалните мрежи се обрати по серијата писма кои кандидатите Симон Андов,Маја Стојанова и Филип ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конкурс на МНР: Студен туш за најуспешните Почитувана јавност, Се чувствувам должен да го споделам моето горко искуство со државните институции во Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Јавно обраќање на Симон Андов и Маја Стојанова, го поттикнаа и младиот Филип Ивановски, јавно да прозбори за тоа и да го поттикне прашањето како може една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчерашното јавно обраќање на Симон Андов ја поттикна и Маја Стојанова, уште едно младо успешно лице од земјава, кое со сите дипломи и знаења стекнати во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Симон Андов е еден од ретките млади граѓани на Македонија кои и покрај тоа што своето образование и искуство го стекнале во странство, во земјите членки на ЕУ, ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 97 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МНР: Одбиените кандидати за дипломати имале непотполна или грешна документација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: