Трговскиот дебаланс го попречува економскиот растеж

Грција се врати кон раст, иако скромен, што ќе продолжи и во 2019-та година, но ризиците од влошување на економските услови и понатаму се значајни. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Според повеќето мерки, изгледите за економијата на САД се добри. Растот на бруто домашниот производ може да надмине 4% во второто тримесечје, невработеноста е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 253 | | | веќе видена

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески (40) и неговата две години помлада сопруга Сања биле повеќе од една деценија во врска пред да се ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 261 | | | веќе видена

Според унгарските, но и бугарските медиуми, екс премиерот на Македонија, Никола Груевски ја напуштил Унгарија. Повикувајќи се на анонимни извори, тие денеска ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трговскиот дебаланс го попречува економскиот растеж

Од:
До кого (е-маил):
Порака: