СЕ СЛИКАШЕ РАЗГОЛЕНА ВО ЧЕРНОБИЛ, ПА ЈА НАПАДНАА: “Тука се умираше“ (ФОТО)


Откако серијата “Чернобил“ стана хит и повторно ја заинтересира јавноста за една од најголемите трагедии на човештвото, дел од инфлуенсерки кои побрзаа за ...
| | веќе видена | слични

Катар борбата ја заврши со серија удари на почертокот на петтата минута од првата рунда и тогаш на несреќниот Ламас на три емста му ја скрши вилицата. Вчера ...
| | веќе видена | слични

Со големи критики се соочуваат корисниците на социјалната мрежа Инстаграм кои го посетуваат Чернобил со цел да се фотографираат на местото на историски ...
| | веќе видена | слични

 Светот сака од време на време да нѐ изненади, само колку да се осигури дека сѐ уште постојат толку многу нешта што умеат да нè фасцинираат. Некои од вас не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Провокативен и чипкаст фустан со високи шлицеви ја подели јавноста. За некои беше кич и невкусно, за некои атрактивно и интересно, а за други пак навредливо. ...
| | веќе видена | слични

 Џорџина навиваше за Португалија со чаша вино додека Роналдо го водеше неговиот тим до триумф. Португалија освои титула на УЕФА Лига на нации, а капитенот ...
| | веќе видена | слични

Австралиската пејачка Иги Азалеја ги затворила сите свои налози на друштвените мрежи на 27 мај, кога на интернет беа објавени нејзините разголени фотографии ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 140 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ СЛИКАШЕ РАЗГОЛЕНА ВО ЧЕРНОБИЛ, ПА ЈА НАПАДНАА: “Тука се умираше“ (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: